Menüsü

Otelin sunduğu ek hizmetler

Otelin sunduğu ek hizmetler

Bir çok otel müşterilerine ek hizmetler sunmaktadır- çamaşırhane, oda servisi ( Room Service) taksi siparişi, kültür etkinliklere bilet sunma,  turistik enformasyon, değerli eşya saklama kasası vs.  Bu tür hizmetler ek ücrete tabir olabilir.

Unutmayın:

Genellikle küçük bir buzdolabı şeklinde odada bulunan mini bar, çoğu zaman ek hizmettir ve bunun içinden tüketilen ürünlerin ödemesi otelden çıkış sırasında (kasada) ödenmektedir. Her odada mini barda bulunan ürünlerin fiyat listesi olması gerekmektedir.

Bir çok otel odada kendiniz yapabileceğiniz ücretsiz çay ve kahve sınmaktadır. Bu amaçla odalarda kahve makinesi veya su ısıtıcısı, çay, kahve, krema, şeker, plastik veya cam bardak bulunmaktadır.

Aynı zamanda otel kategorisine bağlı olarak -yüzme havuzları, sauna, fitness merkezi, spor salonu, kuyumcu, hediyelik eşya dükkanları, kuaför, ütü, bagaj depolama odası, konferans salonları, ücretsiz otopark gibi ek hizmetler sunulabilir.

İnternet

Çoğu otelde ücretli veya ücretsiz internet erişimi bulunmaktadır. Ücret her otel tarafından farklı belirlenir. Birçok otel kablosuz internet (WI-FI) sunuyor.  Ağ korumalı parolalı olabilir ve erişimi için ek ücret ödemeniz mümkün olabilir. Otel personelinden erişim ve ödeme hakkında ek bilgi alabilirsiniz.

 

Bu bölümdeki öneriler kullanıcı yararına ve sadece bilgilendirme amaçlıdır, eSky.com.tr herhangi bir yükümlülük teşkil etmez.

Bu makale aradığınız bilgilere yer veriyor mu? Evet | Hayır
Benim düşünceme göre bu yazı:
Fikirlerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz.