Menüsü

Yola çıkmadan önce emniyet kaygısı

Yola çıkmadan önce emniyet kaygısı

Yurtdışınıa çıkarken, iş veya tatıl amaçlı farketmez, belirtilen güvenlik kurallarına uygunluk, seyahatinizin sorunsuz ve endişesiz geçmesinin temelidir. eSky.com.tr’nin birkaç tavsiyeleri aşağıdadır:

1. İlgili ülkenin güncel durumunu kontrol ediniz- uçak biletinizi almadan veya seyahat planınızdan önce ülkenin hava koşullarını ve politik durumu hakkında bilgi edininiz.Seyahat etmek istediğiniz ülkede bazen çeşitli tehtitlere mazur durumlar – doğal afet gibi veya istikrarsız siyasi durum içinde - eylemler, gösteriler gibi durum söz konusu olabilir.

2. Gerekli belgeleri kontrol edin- tüm gerekli belgelerin geçerlilik  sürelerini (vize gerekli olup olmadığını)  ve aynı zamanda ülke giriş kurallarını kontrol ediniz.

3. Büyükelçilikler ve konsolosluklar adreslerini kontrol ediniz- yurtdışında kalma süresinde, igilili ülkede Türkiye’yi temsil eden kurumlara ihtiyacınız olabilir. Tüm elçilikler ve konsolosluklar listesini Türkiye Dışişleri Bakanlığı'nın internet sayfasından da ulaşabilirsiniz.http://www.mfa.gov.tr/default.tr.mfa

4.Sigorta satın alın- sigorta satın almak, seyahat sırasında hastalık, kaza, ya da diğer olumsuz olaylardan kendinizi korumanızın en iyi yoludur.

5. İletişim bilgileri- yakın kişinize, yurtdışında ikamet ettiğiniz yerin adresini ve telefon numarası bırakınız.

6. Aşılar- bazı bölgelerde, özellikle tropik bölgeleri ziyaret edenler, bazı hastalıklara karşı aşı yapılması gerekmektedir. Aşıların çoğu zorunlu değildir, ancak tatilinizin kötü geçme olasılığı hakkında, kendinizi koruma amaçlı yaptırmanızda fayda vardır. Seyahatinizden önce, tercihen 8 hafta önce doktorunuza danışmanızı öneririz.

Bu bölümdeki öneriler kullanıcı yararına ve sadece bilgilendirme amaçlıdır, eSky.com.tr herhangi bir yükümlülük teşkil etmez.

Daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?
Geri dönüşünüz için teşekkür ederiz!

Bu sayede, daha kapsamlı ve ilgili içerik sunmak için yardımcı olacaktır.

Gönderme esnasında hata oluştu

Tekrar gönder Daha sonra tekrar deneyiniz.